Майстерня учасницького проектування

Майстерня учасницького проектування ґрунтується на стратегіях розвитку потенціалу місцевої громади та призначена для вирішення місцевих проблем. Це модель участі, яка забезпечує загальну платформу для всіх зацікавлених сторін для спільної розробки і впровадження рішень.

Майстерня учасницького проектування

Мета  роботи Мастерні:

через залучення місцевих жителів і налагодження співпраці між усіма зацікавленими сторонами, сприяти досягненню позитивних змін в громадах і вирішенню місцевих проблем.

Модель учасницького проектування включає підходи, що засновані на спільних діях, і базується на сильних сторонах громади (активах) для створення змін зсередини. При цьому реальне проектування (участь) виникає коли ми нарощуємо здатність людини робити власний внесок на усіх  рівнях, які передбачає Майстерня.

ПРИНЦИПИ ПРОЕКТУВАННЯ З ЛЮДЬМИ

1. ПАРТНЕРСТВО І ЛІДЕРСТВО Знайдіть місцевого партнера, який користується довірою з боку спільноти. Використовуйте існуючі мережі Пам’ятайте, що легше пізнати інших в меншій групі.
2. ПРАЦЮЄМО ТАМ, ДЕ ЛЮДИ Більшість людей не звикли відвідувати збори громад або семінари, але вони можуть бути готові запропонувати свій підхід, або рішення. Вибирайте місця для зустрічей, зручні людей
3. ПРОСТО ПРО СКЛАДНЕ Інформація має бути зрозумілою і доступною для людей. Розбити складну інформацію на більш прості слова; обмінюватися ідеями візуально або відчутно. Дозвольте більше людей зрозуміти ваші ідеї
4 НЕУПЕРЕДЖЕНІ ФАСИЛІТАТОРИ Фасилітатори повинні на однаковому рівні з учасниками. Їх завдання  – стимулювати людей створювати і знаходити рішення, а не пропонувати готові ідеї
5.

 

МЕНШЕ РОЗМОВ –
БІЛЬШЕ ДІЛА
Іноді у людей є ідеї, які вони не можуть сформулювати словами. Залучайте людей в практичні завдання. Кожна людина в якійсь мірі є експертом, тому довіряйте їм роботу, яка може проявити це. Заохочуйте їх довести ці роботу до кінця.
6 ДІЯТИ РАЗОМ
І ДОСЯГАТИ РЕЗУЛЬТАТІВ
Пам’ятайте, немає ідеальних рішень! Зосередьтеся на маленьких перемогах і конкретні досягеннях, уникаючи абстрактних розмов. Завжди можна щось змінити, щоб досягти великих результатів»

 

ukUkrainian